Підшивання від алкоголізму

Зміст сторінки

Підшивання від алкоголізму в Україні є однією з найпоширеніших методик, яку використовують для лікування залежних від алкоголю, незважаючи на те, що ціна такого лікування не маленька. Ця методика добре справляється з алкоголізмом на відміну звичного способу кодування. Великі шанси на успіх процедура підшивання приносить у тому випадку, коли сам хворий бажає вилікуватись. Без взаємодії хворого з лікарями ні підшивки, ні кодування, на жаль, нічим допомогти не зможуть.

Як проводиться підшивка від алкоголізму

Підшивка від алкоголізму передбачає використання різних медичних препаратів, які містять:

 • дисульфірам;
 • налтрексон.

Перший вид медикаментів пацієнту вводять усередину в стаціонарі або вдома. Препарати мають медичну властивість, за допомогою якої різко погіршується самопочуття хворого при черговому вживанні спиртного. Людина, яка випиває навіть малу кількість алкогольного напою, відчуває нудоту, появу блювотних рефлексів, судоми, загальне нездужання. Випита велика доза алкоголю може призвести до вкрай важкого стану. Лікар попереджає свого пацієнта про подібні побічні ефекти підшивання від алкоголізму заздалегідь.

Лікування алкоголізму підшиванням дисульфіраму дає пацієнту позитивний ефект, що діє на підсвідомість. Тобто людина вже на підсвідомому рівні знатиме, що після чергової випитої чарки вона не тільки не отримає бажаного задоволення, а може отримати сильне отруєння. Це призведе до того, що в найкоротші терміни пацієнт просто відмовиться від спиртного і не доторкнеться до нього ні сьогодні, ні завтра, ні через якийсь проміжок часу. Цей спосіб лікування від алкогольної залежності найбільш популярний, і пацієнти наркологічної клініки «Наркологія» переконалися, що зашитися від алкоголізму такою методикою можна раз і назавжди.

Внутрішньом’язова підшивка від алкоголізму другим лікарським препаратом, що містить у своєму складі налтрексон, допомагає знизити потяг до алкоголю природнішим шляхом, на відміну від першого методу. Він блокує почуття задоволення, яке виникає у людини після вживання алкоголю та знижує рівень абстинентного синдрому (ломки). Після підшивання від алкоголізму такими медикаментами, зменшуються шанси на те, що людина в майбутньому захоче «похмелятися» та вживати спиртне у великих дозах.

підшивання від алкоголізму

Препарати на основі дисульфіраму

На основі дисульфіраму випускається багато ліків. Найбільш застосовувані серед них при лікуванні алкоголізму: еспераль, тетурам, антабус і лідевін. Ці препарати мають більшу ефективність при лікуванні залежних від алкоголю. Але варто зауважити, що курс лікування такими медикаментами має безліч побічних дій:

 • металевий післясмак у роті;
 • рідкісний прояв симптомів гепатиту (у хворих на екзему), неврит і поліневрит;
 • порушення пам’яті;
 • мігрень та головні болі;
 • висипання на шкірі (у хворих, які страждають на алергію на дисульфірам).

Ці препарати виробляють в людини умовний негативний рефлекс на алкоголь. Коли вперше відбувається вшивання ампули дисульфіраму, або його всередину, відразу ж відзначається негативне ставлення пацієнта до алкогольних напоїв. В організмі виникає слабка реакція дисульфірам-етанол, що викликає в крові підвищений вміст ацетальдегіду. Ця реакція компонентів провокує отруєння у разі, якщо хворий прийме спиртне.

Хімічний захист від алкоголю

Метод хімічного захисту полягає в усуненні фізичної та психологічної складової залежності, а саме патологічного потягу до спиртного шляхом введення медичних препаратів в організм внутрішньовенно. Фізична складова хімічного захисту є наслідком зміни реакції організму прийом алкоголю. Психічна складова пригнічується через страх хворого побачивши алкоголю. Цей страх виникає через можливість отруїтися спиртним.

Проведення хімічного захисту забороняється хворим:

 • з гостро вираженим абстинентним синдромом;
 • при міокардиті;
 • цукровий діабет;
 • під час вагітності.
ВидТермін дії препарату
Метод Довженковід 6 місяців
Торпедовід 6 місяців
Еспераль6 місяців
Наркоблокаторвід 3 місяців
Алкоблокаторвід 3 місяців
Тетлонг-250від 3 місяців

Тетлонг-250

Це прозорий розчин з жовтим відтінком і специфічним запахом, що містить дисульфірам і тетраетилтіурамдисульфід. За допомогою тетлонг-250 можна успішно підшитися від алкоголізму та наркотичної залежності.

Препарат вводиться до організму шляхом ін’єкцій. Дія медикаменту спостерігається відразу ж, через кілька хвилин і триває протягом 20 діб.

Перед початком курсу лікування препаратом пацієнти ретельно обстежуються. За кілька днів до проведення лікування тетлонгом-250 рекомендується припинити вживання антидепресантів, нейролептиків та снодійних речовин.

Еспераль

Цей медичний препарат використовується у кількох видах: у таблетках та в ампулах. Випускається він на основі дисульфіраму та деяких допоміжних речовин (полівідон, магній, натрієва сіль). Це найбільш ефективний, хоч і трохи болісний метод лікування. Справа в тому, що еспераль гель вводиться під лопатку хворого, а витримати таке можуть не всі пацієнти, навіть будучи під амнезією. Але, якщо вшити еспераль, можна отримати дуже тривалий ефект на організм.

Курс лікування цим препаратом становить від 3 до 5 днів. Надалі таке підшивання від алкоголізму можна використовувати як профілактичний засіб для помірності.

Препарати, що містять налтрексон

Підшитися від алкоголю можна і за допомогою препаратів, що містять налтрексон. Такі медикаменти повністю блокують почуття задоволення, що колись виникало у хворого під час алкогольної залежності. Цей препарат діє до 24 годин. Рекомендований курс лікування – від 3 до 6 місяців.

Вівітрол

Це один із найефективніших препаратів, створених на основі налтрексону. Застосовується вівітрол у вигляді порошку для приготування суспензії для внутрішньом’язового введення. Вводиться він у сідничний м’яз і проводиться як підтримуюча терапія для пацієнта.

Ціна та строки виведення із запою

Закритий стаціонарАмбулаторне лікування
від 2 тижніввід 2 разів на тиждень
ПослугаЦіна
Підшивання від алкоголізмувід 4000 грн.
Амбулаторне лікування алкоголізмувід 1250 грн.
Денний стаціонарвід 1650 грн.
Анонімна консультаціявід 800 грн.
Мусияка Евгений Петрович - врач-нарколог

Мусіяка Євген

Лікар-нарколог, психіатр. Лікування алкогольної та наркотичної залежності (виведення із запійних станів) та проведення наступної зміцнюючої терапії.