Наркологическая клиника

Лікування алкоголізму

Телефон:

(067) 975 21 12

Адреса:

Київ Переяславська вул. 1

Індивідуальний та комплексний підхід у лікуванні

Ми використовуємо тільки перевірені засоби, тому відсоток тих, хто вилікувався від наркоманії в нашій клініці, настільки високий.

Повна анонімність клієнтів

Повна анонімність кожного звернення до клініки.

Виклик лікаря у будь-який час доби

Ми готові прийняти виклик та відповісти на ваші запитання щодо послуг у будь-який час доби.

Алкоголізм: симптоми, стадії та етапи лікування

Алкоголізм хвороба не лише соціальна, сьогодні багато лікарів класифікує її як хворобу вільного часу. Однозначно сказати, що причина виникнення алкогольної залежності дуже складно. Вона вражає і молоді, і людей старшого віку, різних соціальних груп. Більшість пацієнтів не вважають себе хворими, і відповідно не знають, що зробити, щоб змінити ставлення до алкоголю та підготувати себе до змін. Алкоголь – потужний провокуючий фактор. Запій стає тією дією, яка не залежить від людини. Можна сказати, він виконує програму, яку посилає алкогольний центр. Усвідомлений вибір людини – це одужати, а інстинкт життя та здоров’я посилає сигнал тривоги людині під час запою.

Можна спробувати залишити пити і самому, але це досить складно. Адже людина не має орієнтиру – куди рухатися і як. Якщо людина звертається до лікарні до лікарів, її шанс на одужання збільшується.

лечение алкоголизма

Симптоми та стадії алкоголізму

Симптоми1 стадія2 стадія3 стадія
Патологічний потяг до алкоголюЄЄЄ
ТолерантністьЄМаксимальна толерантністьЄ
Втрата контролю випивкиЄЄЗапой
Захисні рефлекси (апетит, сон, блювання)ЄЄЄ
ААС (похмілля)НемаєЄЄ
Амнезія сп’янінняНемаєЄЄ
Соціальний контрольНемаєЄЄ

У медицині зазвичай виділяють симптоми захворювання, до хворобливий період і три стадії алкоголізму за класифікацією.

ПВА (патологічний потяг до алкоголю):

Бажання випити за наявності ситуації. На етапі зловживання вона відсутня (соціальний атрибут), а далі проявляється за наростаючою: випити з ситуації, що склалася – нав’язлива ідея випити – явно виражене бажання випити.

Толерантність:

Кількість випитого, що спричинює сп’яніння. Толерантність має властивість зростати ще на етапі зловживання, досягаючи апогею на другій стадії та має максимальний характер. На третій стадії вона знижується внаслідок вираженого алкогольного гепатиту та швидкого сп’яніння.

Втрата контролю випивки:

Це патологічний потяг до алкоголю (вторинний). Це означає, що у здорової людини є так зване “насичення”, у людини залежної, як тільки починається період захворювання, цей поріг відсутній. І на останньому етапі будь-яка доза алкоголю викликає “запій”.

Захисні рефлекси (апетит, сон, блювання):

Наявність реальних наслідків пов’язаних із випивкою, які захищають організм від отруєння. Захисні рефлекси явно виражені на до болючому періоді, а далі відбувається втрата рефлексів. Перемагає потяг до алкоголю.

ААС (похмілля):

Випивка на ранок. Виявляється на другій стадії та характеризує чітке захворювання. Важливим є симптом при діагностиці алкоголізму.

Амнезія алкогольного сп’яніння:

На першій стадії забувається початок випивки, на другій стадії – середина, на третій – весь процес пиятики.

Соціальний контроль:

Чим більше людина залежна, тим менше вона керує своїм життям, відбувається деградація, втрата роботи, алкогольний психоз.

Будь-який симптом проявляється по наростаючій і явно виражений на третій стадії. Але водночас на будь-якому етапі можна зупинитися. Наша практика показує, що навіть із третьою стадією залежності за бажання самого залежного можна вилікуватися. У той же час траплялися випадки, коли на другій стадії залежності люди помирають від інтоксикації.

Етапи лікування алкоголізму

Українським законодавством не передбачено примусове лікування, лікування у стаціонарі передбачає згоду залежної людини. Наша клініка має в своєму розпорядженні кваліфікований штат фахівців, все необхідне обладнання та медикаменти, що дозволяє хворим людям пройти обстеження та лікування. Курс терапевтичного лікування призначається індивідуально залежно від фізичного та психоемоційного стану людини.

Діагностика:

На початковому етапі проводиться діагностика, ґрунтуючись на клініко-лабораторних дослідженнях для встановлення діагнозу. На початковому етапі важливо чітко розділити побутове зловживання чи патологію.

Зняття абстинентного синдрому:

Абстинентний синдром – багатоденна виснажлива фізична та емоційна напруга, що супроводжується болями в тілі та розладами різних систем організму. Допомога медиків дозволяє усунути негативні симптоми. Для підтримки життєво важливих органів проводяться дії щодо зняття алкогольного абстинентного синдрому методом детоксикаційної терапії. Далі проводиться симптоматичне лікування препаратами для стабілізації серцевого ритму, артеріального тиску та органів дихання.

Терапевтичне відновлення організму:

Цей етап включає: прийом гепатопротекторів для нормалізації функції печінки, озонотерапію, прийом гастропротекторів для відновлення шлунково-кишкового тракту.

Психологічна реабілітація:

До психологічного методу відноситься вплив психолога на психіку залежного зниження потягу до спиртного. Кінцева мета – сформувати у пацієнта здатність здорово реагувати на психотравмуючі ситуації та успішне вирішення завдань. Людина повинна розуміти, що будь-яка проблема чітко описана й у психології є метод розв’язання.

Соціальна реабілітація:

Включає адаптацію в соціум, заняття улюбленою справою, волонтерська діяльність. На цьому етапі велику роль відіграє допомога рідних та близьких людей.

Профілактика:

Профілактика є не менш важливою, як і інші етапи лікування. Цей період включає комплексну психологічну підтримку та всі дії спрямовані на недопущення зривів та повторних запоїв. Людині необхідно навчитися наново вибудовувати свої стосунки із друзями, колегами по роботі, рідними.

Актуальні питання щодо лікування алкоголізму

У чому суть схильності до алкоголізму?

Глибинні схильності до алкоголізму формуються в людини ще доти, як він починає пити: частково гени батьків, темперамент, характер, частково дитячі травми, зрілість особистості. Відповідно до 16-18 років, коли людина пробує алкоголь, у неї або є схильність, або вона відсутня. Якщо у нього є схильність до алкоголю, то ейфорія від випитого спонукає його до повторного прийняття спиртних напоїв. Починається той чи інший етап вживання спиртного, але у будь-якому разі людина йде до певної стадії залежності.

Як позбутися алкогольної залежності?

Алкогольна залежність вторинна, на первинному етапі стоять соціальні та побутові проблеми. Вживання алкоголю – це спроба вирішити свої проблеми, при цьому залишаючись залежним психологічно. Відповідно, якщо розглядати питання глобально – пройти курс психотерапії для того, щоб зрозуміти які проблеми та комплекси людина намагається вирішити за допомогою алкоголю. Чим раніше звернутися до психолога і пройти курс психотерапії, тим більше шансів уникнути залежності.

Алкогольна залежність вторична, на первинному етапі стоятимуть соціальні та побутові проблеми. Вживання алкоголю – це спроба вирішити свої проблеми, при цьому залишаючись залежним психологічно. Відповідно, якщо розглядати питання глобально – пройти курс психотерапії для того, щоб зрозуміти які проблеми та комплекси людина намагається вирішити за допомогою алкоголю. Чим раніше звернутися до психолога і пройти курс психотерапії, тим більше шансів уникнути залежності.

Вартість та термін лікування

Мусияка Евгений Петрович - врач-нарколог

Мусіяка Євген

Лікар-нарколог, психіатр. Лікування алкогольної та наркотичної залежності (виведення із запійних станів) та проведення наступної зміцнюючої терапії.